Parafia pod wezwaniem Świętego Jana Nepomucena w Piskorzowie

parafia-piskorzow204W XVI w. ewangelicy wznieśli kościół piskorzowski. Mimo, iż luteranie w Piskorzowie stanowili większość, a tzw. "redukcja" miała obejmować jedynie świątynie wzniesione przez katolików,

 

       

Parafia pod wezwaniem Świętego Jana Nepomucena w Piskorzowie.

Adres: Piskorzów 42A, 58-250 Pieszyce, tel. (0-74) 836-90-97.

Proboszcz: Ks. Krzysztof Herbut.

Wielkość parafii  1 360 osób.

W XVI w. ewangelicy wznieśli kościół piskorzowski. Mimo, iż luteranie w Piskorzowie stanowili większość, a tzw. "redukcja" miała obejmować jedynie świątynie wzniesione przez katolików, w 1654 r. kościół został "zredukowany". Po 75 latach został przez katolików przebudowany, a w 1921 r. rozbudowany.

Obecnie kościół jest bezstylową budowlą założoną na prostokącie z nieco węższym i niższym prezbiterium, do którego od północy dostawiono zakrystię. Nawę i prezbiterium nakryto ceramicznymi dachami dwuspadowymi, zakrystię przykrywa północna połać dachu prezbiterium.

Ściana szczytowa zdobiona ceglanym gzymsem z fryzem arkadkowym i zwieńczona współczesną, murowaną sygnaturką trójarkadową. Wnętrze oświetlają półkoliście zamknięte okna w ceglanych opaskach. Wewnątrz wyposażenie z XVIII-XX w. Kościół pełni funkcję rzymsko-katolickiego kościoła filialnego pw. św. Jana Nepomucena.

(źródlo: bielawa.archidiecezja.wroc.pl/)

    

Kościół przed remontem

 

          

 Kościól po remoncie na zewnątrz- czerwiec 2011

 

Prace wykończeniowe wewnątrz kościoła oraz budowa chodników 

 

A tak prezentuje sie kościół po remoncie (17 września 2011)

Te wszystkie piękne kompozycje kwiatowe z żywych kwiatów przygotowuje Pani Danuta Nalewska.

 

  

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających reguły prawne i zasady współżycia społecznego. Nr IP nadawcy i inne jego dane są nam znane.

Kod antysapmowy
Odśwież